7 טיפים להכנת הבית להתמודדות עם העונה הגשומה

תוכן עניינים

הגשם הראשון כבר מאחורינו, ואם עוד לא עשיתם את זה – זה הזמן להכין את הבית או הדירה שלכם להתמודדות עם החורף. התקופה הגשומה מבירה הקלה נחוצה מחודשי הקיץ הארוכים והיבשים. עם זאת, היא גם מציבה אתגרים עבור בעלי בתים, שכן אפילו גשם מתון עלול לגרום לבעיות אם אתם לא מוכנים.

מניקוי המרזבים ועד בחירת ביטוח דירה מומלץ – להלן שבעה טיפים שיעזרו לכם להתכונן ולהימנע מתקלות.

 

בדקו ונקו את המרזבים

מרזבים סתומים עלולים להוביל לנזילות והצפות, ולגרום נזק לגג, לקירות וליסודות. מומלץ להסיר עלים, פסולת וכל גורם אחר שיכול לגרום לחסימות. ודאו שהמים יכולים לזרום בחופשיות ומופנים הרחק מהיסוד של הבית.

 

בחנו ותקנו את הגג

בדקו אם יש בגג שלכם סימני נזק, כגון רעפים סדוקים או חסרים, שכן אלה עלולים להוביל לדליפות במהלך גשמים עזים. אם אתם מבחינים בבעיות כלשהן, יש לתקן אותן באופן מיידי כדי למנוע נזקי מים.

 

הקפידו על ניקוז תקין מסביב לבית

ניקוז טוב הוא גורם חשוב במניעת הצטברות מים סביב הנכס שלכם. ודאו שהקרקע משתפלת הרחק מהבסיס. במידת הצורך, שקלו להתקין פתרונות ניקוז נוספים, כדי לשמור על קומת הקרקע יבשה.

 

גזמו עצים ואבטחו פריטים מחוץ לבית

בדקו אם יש ענפים של עצים אשר נמצאים קרוב מדי לבית, וגזמו אותם כדי למנוע מהם להישבר ולגרום לנזק בזמן סערה. כמו כן, מומלץ מאוד לאבטח או לאחסן רהיטי חוץ, קישוטים ופריטים אחרים שנמצאים בחוץ, ועלולים להינזק מהגשם או לעוף ברוחות חזקות.

 

בדקו אטמי חלונות ודלתות

חשוב לבדוק את האטמים סביב החלונות והדלתות בבית, בניסיון לאיתור רווחים או בלאי. איטום נכון לא רק מונע דליפות מים, אלא גם משפר את יעילות האנרגיה בבית על ידי הגברת היעילות האווירודינמית. החליפו את האיטום או תקנו אותו במידת הצורך.

 

היכונו להפסקות חשמל

למרות שזו לא תופעה נפוצה כמו שהייתה בעבר, הפסקות חשמל יכולות להתרחש במהלך גשמים עזים. היו מוכנים לתרחיש הזה, וארזו ערכה הכוללת פנסים ו/או נרות, רדיו המופעל באמצעות סוללה ומאגר חשמל לטעינת מכשירים ניידים. זה גם חכם להחזיק בבית מלאי קטן של מזון שאינו מתכלה ומים בבקבוקים.

השקיעו זמן בבחירה ביטוח הדירה שלכם

על מנת להבטיח שתהיו מוגנים כלכלית אם נזק מים אכן יתרחש, חשוב לבחור פוליסה מתאימה של ביטוח דירה ולוודא שהפוליסה כוללת את הכיסויים המתאימים, בהיקפים שעומדים בצרכים שלכם. בחנו הצעות שונות, קראו את האותיות הקטנות וקחו החלטות מושכלות.

 

מילים אחרונות

הכנת הבית לעונה הגשומה חיונית למניעת נזקי מים, וכן להבטחת סביבת מגורים נוחה. על ידי נקיטת צעדים יזומים כמו בדיקת מרזבים, גגות ומערכות ניקוז, תוכלו ליהנות מהחורף הזה ללא חשש.

משפחה

למידע נוסף צרו איתנו קשר

או התקשרו